آموزش وردپرس

مشکل بارگذاری نشدن محتوای ویژوال کامپوزر Visual Composer

مشکل بارگذاری نشدن محتوای ویژوال کامپوزر Visual Composer

سلام دوباره به کاربران گرامی وبسایت تمینوبا توجه به اینکه کاربران از نسخه های متفاوتی از وردپرس و افزونه های آن استفاده می کنند، در اغلب اوقات مشکلاتی پیش می آید که یک صفحه یا افزونه به درستی کار نمی کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مشکل را برای افزونه ویژوال کامپوسر بررسی کنیم. علت مشکل لود نشدن محتوای صفحه ساز ویژوال کامپوزر در برگه یا سایر Post Type ها می تواند چندین علت داشته باشد. معمولا مشکل به این صورت است که وقتی کاربر ویرایش برگه را در وردپرس خود می آورد، در صفحه جدید قسمتی که المان های ویژوال کامپوزر را نمایش می دهد، چرخنده ای وجود دارد که کماکان می چرخد اما هیچ محتوایی نمایش داده نمی شود. هرچه شما صبر کنید چیز جدیدی به صفحه اضافه نمی شود!

یک مشکل دیگر می تواند این باشد که ویژوال کامپوزر شما در قسمت “برگه ها” به درستی بارگذاری می شود و محتوای آن نیز بدون مشکل کار می کند، اما در قسمت “نوشته ها” ، “پروژه ها” و هر Post Type دیگری قسمت Visual Composer که با نام Backend Editor در آنجا وجود دارد را مشاهده نمی کنید.

۱- روش حل مشکل لود نشدن ویژوال کامپوزر:

این مشکل در اکثر موارد به علت آپدیت نبودن نسخه جدید ویژوال کامپوزر است. یعنی صرفا کافیست افزونه نسخه کنونی خود را حذف کنید و نسخه جدید را نصب کنید. برای نصب نسخه جدید، از طریق دکمه زیر ابتدا جدیدترین نسخه افزونه صفحه ساز Visual Composer را دانلود نمایید:

دانلود ویژوال کامپوزر

پس از دانلود فایل افزونه ویژوال کامپوسر به وردپرس خود در قسمت “افزونه ها” بروید و ابتدا نسخه کنونی افزونه خود را غیر فعال کنید. پس از غیر فعال شدن، گزینه ای با نام “پاک کردن افزونه” وجود دارد. افزونه را پاک کنید. سپس از قسمت “افزودن افزونه” فایل را بارگذاری و نصب کنید. با اینکار مشکل حل خواهد شد. البته فایل را از طریق هاست نیز می توانید در مسیر wp-content/plugins بریزید و با فایل قبلی جایگزین کنید.

۲- رفع مشکل وجود نداشتن ویژوال کامپوزر در نوشته ها و سایر Post Type ها:

در صورتی که به طور کلی قسمت BACKEND Editor را در بالای صفحه ویرایشگر ندارید، از پنل وردپرس خود به قسمت Visual Composer بروید. در این صفحه به زبانه ی Role Manager بروید و در قسمت “مدیر کل”  ابتدا پست تایپ را روی “سفارشی” قرار دهید. سپس قسمت هایی که می خواهید با ویژوال کامپوزر ادیت شود را تیک بزنید و سپس ذخیره نمایید.

مشکل بارگذاری نشدن محتوای ویژوال کامپوزر Visual Composer

با اینکار تمامی قسمت هایی که انتخاب کرده اید، در بالای ویرایشگر قسمت Backend Editor برای افزودن المان ویژوال کامپوزر در نوشته های وردپرس و سایر قسمت هایی که تعریف کردید را دارند.

1 نظر

درج نظر